Přemýšlely jste někdy nad tím, jak vlastně vznikl běh. Asi si právě říkáte jaká nesmyslná otázka.

Avšak naši předkové žili v divokém prostředí, plném nebezpečných zvířat, a když chtěli přežít, museli vzít nohy na ramena a utíkat. Mě by ale zajímalo, proč lidi začali běhat dobrovolně? Jen tak, pro sebe? Jsem přesvědčena, že na tuto otázku odpověď nenajdeme, jelikož to neví ani samotný pán Google (jestliže náhodou znáte odpověď, dejte nám vědět :p).
Jedno je ale jisté. Byl to vynikající nápad.

Nedělejte to proto, že musíte. Dělejte to proto, že chcete.

Většinu času děláme věci, které musíme. Ráno musíme vstát, jít do práce, postarat se o domácnost, vyprat, uklidit a ostatní „nudné“ činnosti, které jednoduše patří k životu. A tak nám zůstává jen velmi málo prostoru na aktivity, které nás baví, při kterých si můžeme oddychnout a vypustit z hlavy všechny stresující myšlenky. Často odbýváme i to nejdůležitější, naše zdraví. Je možné si toto všechno dopřát i bez dovolené? V tomto případě je odpověď jednoduchá – BĚH. Ty z vás, které už objevily kouzlo běhu, mi určitě dají za pravdu. Jestli ale patříte k těm, které to ještě nikdy nezkusily, nebo jste se pokoušely začít, ale chyběla vám dostatečná odvaha, či motivace čtěte dále.

 

Když mu přijdete na chuť… Moje velmi dobrá kamarádka už běhá dlouhé roky. Dokonce jí nedělá problém vstát ráno v pět, aby si šla před prací zaběhat. Krátce potom, co jsme se poznaly, jsem se jí zeptala, proč to dělá. Protože mně by v pět z postele nikdo nedostal. „Kvůli sobě!“ Zněla její stručná, ale jak se ukázalo, úplně výstižná odpověď.

Co všechno můžete díky běhu získat?

Čas pro sebeJestliže si na začátek jdete zaběhat na 10 – 15 minut, nebo postupně zvládnete i delší trasu, tato chvíle bude patřit pouze vám.

Pocit svobodyÚplně zapomenete na problémy, z hlavy se vám vytratí všechny negativní myšlenky – jednoduše vypnete.

Pochvaly od přátel a známýchTo jak se cítíte a co prožíváte, vnímá i vaše okolí. Při pravidelném běhu vás zaplaví endorfiny, které posílí příval nové energie a vyvolají pocit štěstí.

Zdraví pod kontrolouJe dokázané, že během dokážete předejít různým zdravotním problémům jako je srdeční infarkt, diabetes či osteoporóza.

ApetitPři běhu spálíte více kalorií, což zvyšuje vaši chuť k jídlu a napomáhá tak trávení.

Klidný spánekJe dokázané, že běžci dokážou rychleji usnout a mají tak dostatek spánku, pro jejich další ranní běh.

Toto je jenom část výhod, které běh přináší. Lepší jak množství slov, motivačních citátů, je zažít tento pocit na vlastní kůži. Nehledejte výmluvy, najděte cestu.

Začněte správně, začněte s námi.

Ženy máte odvahu, pustit se do toho samy? Tak se přidejte k nám. Justwoman by Reebok je příležitostí pro všechny ženy a děvčata. Nezáleží na věku, fyzické kondici, a nebo sportovních zkušenostech. Na všechno dohlédnou zkušení odborníci, kteří vám poradí a ukáží jak na to.

Událost se blíží a tak nezapomeň udělat potřebné kroky již teď. Lístky jsou k dispozici ZDE.

Na co nezapomenout, když se rozhodnete jít běhat, jsme se zeptali Simony Sedlárové, která zastupuje našeho titulárního partnera – Reebok.

Stejně jako při ostatních sportech, tak i u běhu je velmi důležitá bezpečnost. Co je zapotřebí zabezpečit, abychom dokázali předejít nepříjemným situacím?
Důkladná příprava, správný trénink a regenerace může předejít mnoha zraněním. Nejúčelnější je vždy si promyslet každý krok dopředu – jak došlapuji, jakou rychlostí běžím a kam se chci výkonnostně dostat.

Jak dokáže správné oblečení přispět k dobrému pocitu z běhu?
Každá z nás má ráda, funkční a pěkně barevné oblečení. Vybíráme si většinou takové, které nám barevně ladí, a proto se v něm cítíme dobře a příjemně. Tento pocit je pro motivaci k běhu potřebný, stejně jako materiál, který „odsáva“ a ochlazuje tělo (například materiál ActivChill). Vypotit, vypadat při tom dobře a cítit se příjemně? Žádný problém.

Jaký je Váš osobní vztah k běhu?
Vyjádřit by se dal mnoha způsoby – svoboda, čistá mysl a radost ze života.

Co by podle Vás rozhodně nemělo chybět v běžeckém šatníku ženy?
Především kvalitní tenisky, které zkopírují tvorbu klenby, nezatěžují ji a vytváří pocit pohodlí.

Čím je událost JUSTWOMAN pro Vás výjimečná? Proč byste ji doporučila svým kamarádkám?
Událost JUSTWOMAN je výjimečná a jedinečná pro svoje propojení zajímavých pohybových aktivit. K dispozici jsou skvělé workshopy. Toto setkání je plné radosti z pohybu a možné překonání osobních výzev, když člověk chce. Vzduch je plný endorfinů a kolem sebe slyšíte smích a vnímáte dobrou atmosféru, kterou chcete být součástí. Prostě na této akci nesmíte chybět!   

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *