(NEJEN) DÍKY TĚLOVÉMU MLÉKU! OBJEVTE PÉČI, KTERÁ VAŠI POKOŽKU VRÁTÍ DO FORMY.

Na první pohled to jen těžko zaznamenáme, ale postupem času ztrácí naše pokožka svou pružnost a pevnost. Tím, jak ji namáháme, nedostatečně vyživujeme… nebo prostě s věkem. Co dokáže tento proces zpomalit? Hloubková zpevňující péče!

CO VAŠE POKOŽKA NEJVÍCE POTŘEBUJE? VAŠI POZORNOST!

S postupujícím věkem se složení a struktura naší pokožky mění. Co jí při těchto změnách pomůže ke zdravé rovnováze?

 

Co se děje, když naše kůže stárne?

Pro odpověď nemusíte chodit daleko – zatímco ve dvaceti je pokožka pevná, pružná a vyživená, s přibývajícími roky má čím dál tím větší sklony k vysušování. Na tom není nic neobvyklého, jak naše pokožka stárne, produkuje totiž menší množství přirozeného kožního mazu, který ji zásobuje živinami.

Zpomaluje se také proces regenerace a buňky se obměňují pomaleji. Proto se nám drobná zranění nebo popálení sluncem v mladí zahojí přes noc, zatímco v pozdějším věku vyžaduje uzdravení několik dní.

Jak tedy pokožce pomoci, aby i s postupujícím věkem zůstala pevná a plná vitality? Když naše kůže přestane stačit na výživu těch nejsvrchnějších buněčných vrstev, můžeme jí živiny zajistit zvenčí. Třeba díky speciálně navržené péči, jako je NIVEA Výživné zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C.

Zpevněte pokožku v 5 pravidelných krocích

Zacvičte si. I když nepatříte zrovna mezi fitness fanoušky, trocha pohybu vám prospěje – zlepší náladu, pomůže od bolavých zad, zpevní svaly a také pokožku. Ať už se rozhodnete pro běh nebo jógu, díky pohybu se zvýší produkce kolagenu v těle a zlepší se také cirkulace krve, takže se k pokožce snáze dostanou živiny.

Kouření konečně řekněte dost. Snadno se to říká, hůř dělá. Ale pokud toužíte po mladistvém vzhledu – nejen vaší pokožky, ale třeba i tváře – je tento krok zcela zásadní. Kouření ničí elastin odpovědný za to, že všechny struktury kůže drží pevně při sobě, a připravuje pokožku o blahodárný kyslík a další živiny, které tolik potřebuje ke zdravému a pružnému vzhledu. Kouření zkrátka ke kráse nepatří.

Chraňte se před sluncem. Možná si dáváte pozor, když ležíte na pláži nebo u rybníka, sluneční paprsky však vaši pokožku ohrožují mnohem častěji. A jsou také jedním z nejčastějších příčin stárnutí kůže. Nepodceňujte škodlivé UV záření a chraňte svou pokožku, kdykoliv jdete na slunce.

Objevte kouzlo zdravé stravy. Je to stejné jako s pohybem – jednou začnete a nebudete chtít jinak. A pozitivní účinky se stejně jako u cvičení projeví nejen na kůži. Najednou se vám rozzáří pleť, zlepší trávení a budete cítit více energie. V boji za krásnou pokožku vám pomůže už jenom to, že omezíte cukry – i ty mají totiž dopady na množství kolagenu a elastinu a zanechávají po sobě vrásky a ochablou kůži.

Odkaz: https://www.nivea.cz/tipy-rady/krasna-plet/pevna-pokozka-diky-telovemu-mleku

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *